על תחילת טעימות והמעבר למזון מוצק אצל תינוקות...


 

אוכל טחון לתינוקות

החל מגיל שישה חודשים, ניתן להתחיל לשלב בתפריט התזונתי של התינוק שלנו אוכל מוצק בהדרגה. לעתים מדובר בשלב העלול לעורר חששות אצל הורים מסוימים שכן מתלוות אליו אינספור שאלות, אך כשהחוקים הופכים ברורים אין ספק כי אוכל טחון לתינוקות מעודד אכילה עצמאית. אין זה אומר שחייבים להפסיק כעת להניק או לספק לתינוק תחליף חלב בבת אחת, מדובר בתהליך הדרגתי.

 

איך תדעו שהתינוק שלכם מוכן לעבור לאוכל טחון לתינוקות?

ברגע שהתינוק שלכם מתחיל לגלות עניין במזון שנמצא סביבו, מתעניין בנעשה סביב שולחן האוכל של המבוגרים, מתנסה בסוגים שונים של מזונות בטעימות עדינות, מעכל את המזון ולא פולט אותו- כנראה שהגיע הזמן.
אוכל טחון לתינוקות

 

אילו מזונות אפשר לטחון?

ניתן לטחון סוגים שונים של ירקות ופירות כגון בננה, תפוח, אגס, קיווי, מלון ואבטיח. פירות יער נחשבים למזון אלרגני ולכן כדאי לחכות איתם לפחות עד גיל שנה. ניתן לשלב פירות הדר כמו תפוז או קלמנטינה. בירקות ניתן ליצור מחיות מסוגים שונים או מרקים מכל הכתומים למינהם: דלעת, בטטה, גזר, לשלב גם תפוח אדמה, ירקות ירוקים ועוד… את הירקות מומלץ לאדות קלות על מנת לשמור ככל הניתן על הערכים התזונתיים כל

אילו מזונות אסור לתת לתינוק?

משרד הבריאות ממליץ להימנע ממתן דבש וחלב ניגר עד גיל שנה, מוצרי חלב עד גיל תשעה חודשים, אגוזים ושקדים עד ליציאת שיניים ומסוגלות לעיסה.

 

רעיונות נוספים לשלב בתפריט ….

ניתן לשלב בתפריט של התינוק שייקים ירוקים מסוגים שוניםאו שייקים העשויים מפירות טריים. פתרון נוסף של אוכל טחון לתינוקות הוא לרכוש את שקיות הסקוויז הטבעיות של חברת MOTHER NATURE. מדובר במזון איכותי המשלב מגוון של פירות וירקות. מחית פירות לתינוקות המגיעה בחמישה טעמים מעולים: תפוח ובננה, אגס, גזר תפוח ומנגו, בננה ומנגו או תפוח בננה קינואה ואוכמניות. המחיות מעודדות אכילה עצמאית, הן מיוצרות מרכיבים טבעיים ללא תוספת של סוכרים, חומרים משמרים וצבעי מאכל. הן נפלאות גם בתור נשנוש וגם בתור ארוחה ומספקות לתינוק שלנו מגוון של ערכים תזונתיים איכותיים כמו ויטמינים, מינרלים, אנזימים ועוד. המחיות קלות לעיכול, קלות לשימוש וניתן לקחת אותן לכל מקום.
 

מחיות אורגניות לתינוקות ופעוטות - יתרונות

  • המחיות עומדות בתקני איכות מחמירים של התקן האירופאי.
  • המחיות ללא סוכרים או תרכיזי פרי מלאכותיים.
  • מרקם הומוגני האהוב במיוחד על תינוקות.
  • המחיות ללא חומרים מלאכותיים או חומרים משמרים.
  • שילוב נפלא של טעמים שתינוקות ופעוטות אוהבים כמו תפוח, בננה, אוכמניות, קינואה, אגס, גזר ומנגו…
  • המחיות מגיעות באריזות סקוויז נוחות לשימוש המעודדות אכילה עצמאית ועוזרת לפיתוח יחס חיובי לאוכל מגיל צעיר.
  • מזון בריא, מזין המספק לגוף מגוון של ערכים תזונתיים חיוניים להתפתחות תקינה כמו חלבונים, מינרלים, נוגדי חמצון וויטמינים מסוגים שונים
  • כשרות למהדרין